Sort by

Harrison has logged 417 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jarhead: Law of Return

Jarhead: Law of Return

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Expendables

The Expendables

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honeygiver Among the Dogs

Honeygiver Among the Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Murder in Mississippi

Murder in Mississippi

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry