Sort by
  • Let's Rise Up

  • Outta the Muck

    ★★★★½

  • Bangla Surf Girls

    ★★★★

  • Daughter of a Lost Bird

    ★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Uncovering The Naked City

    ★★★★

  • Hand Rolled Cigarette

    ★★★

  • Fighter

    ★★★

  • Lata

  • Coming Out

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Girl with the Rivet Gun

    ★★★★★

  • 365 Days

  • Cowboys: A Documentary Portrait

    ★★★★

  • Over the Town

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Hustlers

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Drunk Parents

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Breakwater

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • Shakedown

    ★★★★

  • Black Panther

  • Just Getting Started

  • Here to be Heard: The Story of The Slits

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Zama

    ★★★½

  • Logan Lucky

  • RER B

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

  • The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

    ★★

  • The Lego Batman Movie

  • Call Me by Your Name

  • See You Tomorrow

  • Pussy

  • Jason Bourne

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • The Nice Guys

  • Matthew Bourne's The Car Man

    ★★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Crystal Lake

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Paint Drying

  • O.J.: Made in America

  • Shudō

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Love & Peace

    ★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★

  • Spy

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Field Niggas

    ★★★★

  • Grandma

  • Selma

  • Big Hero 6

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★