Sakamoto133 has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Capone

Capone

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry