Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
Read the review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry