• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Tomorrow War

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Books of Blood

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Artemis Fowl

    ½

  • Capone

    ½

  • Behind You

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Noelle

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • The Wretched

    ★½

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★

  • The Dirt

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Overlord

    ★★½

  • Gotti

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

    ★½

  • Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

    ½

  • The Breadwinner

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★

  • The Bye Bye Man

  • Suicide Squad

  • The Jungle Book

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Gods of Egypt

  • Jupiter Ascending

  • The Witch

    ★★★★★