• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • I Still Believe

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Act

    ★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Creed II

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

  • The Hate U Give

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Downsizing

    ½

  • It

    ★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Cars 3

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★

  • The Boss Baby