• At a Distance, Spring is Green

  • Doom at Your Service

    ★★½

  • Recalled

    ★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Vincenzo

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • A Little Red Flower

    ★★★

  • Best of Stand-up 2020

    ½

  • Death to 2020

  • Lovestruck in the City

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

  • Run

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Swordsman

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Night in Paradise

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Flower of Evil

  • The Kissing Booth 2

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Old Guard

    ★★½

  • Capone

  • The King: Eternal Monarch

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Togo

  • Little Women

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Last Christmas

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Baseball Girl

    ★★★½

  • The Irishman

  • Fractured

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Radioactive

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Mosul

    ★★★