Sort by

Jonathan has logged 71 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Sri Asih

Sri Asih

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sri Asih

Sri Asih

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Qodrat

Qodrat

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
6/45

6/45

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Confidential Assignment 2: International

Confidential Assignment 2: International

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunt

Hunt

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mendarat Darurat

Mendarat Darurat

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
02
Stealing Raden Saleh

Stealing Raden Saleh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hansan: Rising Dragon

Hansan: Rising Dragon

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Blueprint: The Making of Mencuri Raden Saleh

Blueprint: The Making of Mencuri Raden Saleh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Stealing Raden Saleh

Stealing Raden Saleh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Time

Dead Time

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forbidden Door

The Forbidden Door

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Carter

Carter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ronny Chieng: Speakeasy

Ronny Chieng: Speakeasy

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alienoid

Alienoid

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Detective Conan: The Bride of Halloween

Detective Conan: The Bride of Halloween

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry