• DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Joyeuse retraite 2

  • American Carnage

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Ducobu 4 President

    ★½

  • Natural Born Liar

    ★½

  • Histoires de petites gens

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • I Love Greece

    ★★

  • Goodnight, Soldier

    ★★★

  • On the Edge

    ★★½

  • La Traversée

    ★★

  • Mastemah

    ★★½

  • Arthur, malédiction

    ★½

  • En roue libre

    ★★★½

  • Not My Type

    ★½

  • Uman – The Perfect Man

    ½

  • Fratè

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Le chemin du bonheur

    ★★½

  • La Petite Bande

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Champagne !

    ★★½

  • The Beasts

    ★★★★

  • Interceptor

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Don Juan

  • Marcel!

    ★★½

  • The Night of the 12th

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Brother and Sister

    ★★

  • Final Cut

    ★★★

  • Firestarter

    ★★½

  • Lettre à l'enfant que tu nous as donné

    ★½

  • Ima

  • Les Folies fermières

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Tenor

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • C'est magnifique !

    ★★

  • Cama-Cruso

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Les Segpa

    ★★

  • 15 Ways to Kill Your Neighbour

    ★★★

  • Detective Conan: The Bride of Halloween

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★★½

  • Singing Jailbirds

    ★★★½

  • Les Gagnants

  • En même temps

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Crawlspace

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The World of Yesterday

    ★★½

  • Morbius

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Serial (Bad) Weddings 3

    ½

  • An Ordinary Mother

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Notre-Dame on Fire

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Goliath

    ★★★