• Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Onward

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Guns Akimbo

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Standing Up, Falling Down

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Second Act

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★½

  • The Quietude

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Animal

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Isle of Dogs