Sort by
  • Nope

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Don't Look Up

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Summit of the Gods

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Da 5 Bloods

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Beastie Boys Story

  • Minari

  • Palm Springs

  • Little Women

  • 1917

  • Dark Waters

  • Last Christmas

  • Better Days

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • College Behind Bars

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The King

  • The Laundromat

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

  • The Beach Bum

  • Honey Boy

  • American Factory

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

  • Beautiful Boy

  • Maiden

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★