Sort by

aisha has logged 19 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
Edit this entry  
29
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Trust

Trust

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
Read the review Edit this entry  
27
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
Edit this entry  
25
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cherry Orchard

The Cherry Orchard

1990
×
Edit this entry  
03
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Edit this entry