Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Past Lives

    ★★★★

  • This Place Rules

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • You Can Live Forever

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • My Christmas Family Tree

  • The Bones

  • Happening

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • Aloners

    ★★★

  • My Blood and Bones in a Flowing Galaxy

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • We're All Going to the World's Fair

  • Flee

    ★★★★

  • Throat Notes

  • Puparia

  • Taipei Suicide Story

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Faithful

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Spontaneous

  • Little Fish

  • The Trial of the Chicago 7

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

  • Red Soil

    ★★

  • Ammonite

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • Mandibles

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Spring Blossom

    ★★

  • Slalom

    ★★

  • Margaux Hartmann

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Words on Bathroom Walls

  • Chemical Hearts

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½