• Django Unchained

    ★★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★½

  • Super 8

    ★★★★

  • Family Guy Presents: It's a Trap!

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★★

  • True Grit

    ★★½

  • The Social Network

    ★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

    ★★★★★

  • Sherlock Holmes

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★

  • Gran Torino

  • Hells

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Family Guy Presents: Blue Harvest

    ★★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Persepolis

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★★

  • Hui Buh: The Castle Ghost

    ★★★★★

  • Planet Earth

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

  • Chicken Little

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★½

  • Monster

    ★★★★★

  • Super Size Me

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Destino

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • Stuart Little

  • Fight Club

    ★★★★

  • Serial Experiments Lain

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Cube

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Neon Genesis Evangelion

    ½

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★

  • Dead Man

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★½

  • Speed

    ★★

  • Schindler's List

    ★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • Night on Earth

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • The Sacrifice

    ★★★★★

  • My Life as a Dog

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Mirror

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★

  • The Punch Bowl

    ½

  • Un Chien Andalou

    ★★★★½

  • Shrek 5

    ★★★★½