• Dune

    ★★★½

  • Loki

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan

    ★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Jumbo

    ★★★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

    ★★★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet: Behind The Scenes

    ★★★★★

  • Us

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • mid90s

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • ‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

    ★★★★

  • I Am Not a Witch

    ★★★★

  • Okja

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Your Name.

  • The Handmaiden

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★½

  • The Hateful Eight

  • Look Who's Back

  • Queen of the Desert

    ★★

  • Ted 2

  • Minions

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Knock Knock

    ★★★★★

  • Death Parade

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Tokyo Ghoul

    ★★★★★

  • Ping Pong the Animation

    ★★★★★

  • Mr. Peabody & Sherman

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Suck Me Shakespeer

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★½

  • Super 8

    ★★★★