saidbelkhelfa21 has logged 15 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Message

The Message

1976
×
Edit this entry  
19
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
Edit this entry  
16
Theeb

Theeb

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
13
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Edit this entry