• The Card Counter

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • ODDTAXI

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

  • Jujutsu Kaisen

  • Another Round

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

  • The Unseen River

    ★★★

  • Dante: A Replication

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The God of High School

  • If Anything Happens I Love You

  • Onward

  • 6 Underground

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

  • Frozen II

  • Klaus

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Papicha

    ½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Five Feet Apart

  • Captain Marvel

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

  • Alita: Battle Angel

  • Dororo

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Tree

  • Aquaman

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald