• Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

  • Menunggu Sore Setelahnya

  • He's All That

    ½

  • Lust

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Geez & Ann

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★½

  • Downfalls High

  • WandaVision

    ★★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Lily of the Valley

    ★★★

  • Audrey

    ★★★★

  • Life in a Year

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Land Of The Free

  • Mank

    ★★★★

  • Mum's Sweater

    ★★★½

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • Coffin

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Le retour des vagues

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • for the devil who sleep on my bed

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I Met a Girl

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Butcher

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • In My Room

    ★★½

  • Mainstream

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Making the Witcher

  • Night Shifts