Sort by

sahar has logged 240 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry