Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Clicker

    ★★★★

  • The Sound of Magic

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Business Proposal

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Eternals

    ★★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Us Again

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • A Love So Beautiful

    ★★★

  • Sweet Home

    ★★★½

  • True Beauty

    ★★★½

  • Mank

    ★★½