sahara88 has logged 25 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everest

Everest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After Lucia

After Lucia

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry