Sort by
  • Infinity Pool

    ★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Harry & Meghan

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Thing from the Factory by the Field

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Girl from Plainville

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Please Baby Please

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Encanto

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • PVT Chat

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • I May Destroy You

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Undine

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½