• Black Bird

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • Men

    ★★★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Twin

    ★★★★

  • Incantation

    ★★★★½

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Redrum

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Resurrection

  • Dual

    ★★★★

  • Fresh

  • Don't Look Up

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Antlers

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Maid

    ★★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★½

  • The Black Phone

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

  • The Humans

  • The Forgiven

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Chehre

  • Mimi

  • Old

    ★★★★

  • Pig

  • Fear Street: 1666

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

  • Titane

  • Drive My Car

  • The Medium

  • Benedetta

  • After Yang

  • Fear Street: 1978

  • Stillwater

    ★★★★★

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★★½

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Novice

  • No Man of God

  • Time

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Silence... Can You Hear It?

  • Nobody

  • Roohi

  • The Beta Test

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Wild Indian

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Censor