sadie has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
In Time

In Time

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rio 2

Rio 2

2014
×
Edit this entry  
08
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry