sadie has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★½
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Edit this entry