Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★½
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Homemad(e)

Homemad(e)

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Aberdeen

Aberdeen

2000
×
★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Edit this entry  
26
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
½
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry