Sort by

beatrice has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Switch

The Switch

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
Edit this entry  
20
Twist

Twist

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry