Sort by

Sabya has logged 26 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Capone

Capone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry