sabrina has logged 37 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Political Animals

Political Animals

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry