sabrina has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
That One Day

That One Day

2016
×
Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flower

Flower

2017
×
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slice

Slice

2018
×
½
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★½
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry