• Wicked

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Holidate

  • Soul

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Holler

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Hollywood

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Promising Young Woman

    ★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Addams Family

  • The Irishman

  • Tall Girl

    ½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★