• Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Life in a Year

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

  • Miracle in Cell No. 7

  • Joker

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Hustle

  • Isn't It Romantic

  • A Hairy Tale

    ★★★

  • London Fields

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • mother!

  • Lady Bird

  • Despicable Me 3

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

  • Moana

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Suicide Squad

  • Sound and Fury

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Pan

  • Paper Towns

  • Inside Out

  • Carol

  • Into the Woods

  • Paddington

  • Big Hero 6

  • The Boxtrolls

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Camp X-Ray

  • Her

  • Fish & Cat

  • About Time

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

  • Mama

    ★★★★★

  • Ted

  • Brave

  • The Dictator

  • Jack and Jill

  • A Monster in Paris

    ★★★

  • Johnny English Reborn

  • Midnight in Paris

  • National Theatre Live: Frankenstein

  • Black Swan

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Avatar

  • 2012

  • Coraline

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • La Vie en Rose

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • The Notebook

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Big Fish

  • Frida

  • The Pianist

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring