• Turning Red

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Eunice or a Letter to a Young Actress

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Jagged

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Attica

    ★★★½

  • The Women and the Murderer

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½