Sort by

sanna. has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Åke and His World

Åke and His World

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Share

Share

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Match Girl

Little Match Girl

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry