Sort by

sanna. has logged 198 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
22
Buried Child

Buried Child

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jamesy Boy

Jamesy Boy

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Tomten: A Winter Tale

Tomten: A Winter Tale

1941
×
Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
12
Share

Share

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Noni & Elizabeth

Noni & Elizabeth

2016
×
Edit this entry  
08
Almost There (Iowa)

Almost There (Iowa)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lust

Lust

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
13
Coastal Elites

Coastal Elites

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
Edit this entry  
02
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry