Sort by
  • Burn All My Letters

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Moonage Daydream

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • The Bubble

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Nelly & Nadine

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

  • I Am Zlatan

    ★★★½

  • Inu-oh

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Cow

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • Prince of Dreams

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Affairs of the Art

  • John and the Hole

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Tove

    ★★★★

  • Almost There (Iowa)

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★