Sort by

Ryster has logged 16 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry