Sort by

rylie has logged 41 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Zoe

Dear Zoe

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rio

Rio

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
Read the review Edit this entry