Ryan has logged 232 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mascots

Mascots

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fairy Dust

Fairy Dust

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vacancy

Vacancy

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Mr Creak

Mr Creak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry