Richard has logged 17 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry