• Bombshell

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • All in My Family

    ★★

  • XY Chelsea

    ★★½

  • Killing Patient Zero

    ★★★

  • Drag Kids

    ★★★

  • After Parkland

    ★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • What Men Want

    ★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Serenity

    ½

  • Fyre

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Buddy

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • This Changes Everything

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Truth About Killer Robots

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Operation Finale

    ★½

  • Roma

    ★★★½

  • The Package

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Like Father

    ★½