Ryan has logged 20 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry