Ryan has logged 283 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hesher

Hesher

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Matango

Matango

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry