Sort by

Ryan has logged 171 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Binge

It's a Wonderful Binge

2022
×
Edit this entry  
06
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
My Enemy, My Brother

My Enemy, My Brother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hysterical Girl

Hysterical Girl

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Under the Hood

Under the Hood

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
10
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
04
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
300 Miles to Freedom

300 Miles to Freedom

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry