• Prey

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Uncharted

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Secret Obsession

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½