Sort by

Ryan has logged 38 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry