Sort by
  • You People

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Green Lantern: Beware My Power

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½