Ryan has logged 106 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★½
Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
More Than You Can Chew

More Than You Can Chew

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry