Ryan has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
City Streets

City Streets

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casting Blossoms to the Sky

Casting Blossoms to the Sky

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Golder

David Golder

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shark Attack

Shark Attack

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Town of Love and Hope

A Town of Love and Hope

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry