Sort by

Dan has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry